Nasze artykuły

Wynagrodzenie kryterium wyboru zarządcy nieruchomości?

29 groszy za metr kwadratowy. Trudno się oprzeć tak kuszącej ofercie. Zwłaszcza, jeśli firma, która ją składa przedstawia się wiarygodnie i sprawia zachęcające wrażenie.

Dowiedz się więcej
Wspólnota mieszkaniowa i zebranie ogółu właścicieli.

Połowa marca to przysłowiowy „ostatni gwizdek” dla zarządców nieruchomości na wywiązanie się z ustawowego obowiązku organizowania zebrania sprawozdawczego wspólnoty mieszkaniowej za miniony rok.

Dowiedz się więcej
Zarządca - to brzmi dumnie.

Zarządca nieruchomości. Kto to taki? Większości spośród właścicieli nieruchomości zarządca kojarzy się z kimś, kto biega po budynku od klatki do klatki, z telefonem komórkowym w jednej ręce i z pękiem kluczy w drugiej. 

Dowiedz się więcej
A dlaczego od "metra"?

Najwięcej emocji podczas uchwalania planu gospodarczego przy okazji corocznych zebrań wspólnot mieszkaniowych budzi sposób naliczania zaliczek na pokrycie tzw. „kosztów zarządu”, czyli kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej.

Dowiedz się więcej
Wspólnota w spółdzielni, czyli o tym, jak byłoby dobrze i miło, gdyby choć kilku autorów prawa, logiki się wcześniej uczyło...

I co „poeta” miał na myśli? Tak chyba nie do końca wiadomo. Pewnie dlatego, że taki z autora tekstu poeta jak z … autorów Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych specjaliści od logicznego myślenia. 

Dowiedz się więcej
Wspólne - nie wspólne, oto jest pytanie...

Pytanie to nurtuje nie tylko właścicieli lokali, czyli członków wspólnot mieszkaniowych, ale również zarządców nieruchomości. Zwłaszcza w sytuacji, gdy zadaje je klient…

Dowiedz się więcej
Garaż garażowi nie równy...

Większość obecnie budowanych budynków mieszkalnych wyposażona jest w hale garażowe z licznymi stanowiskami parkingowymi. 

Dowiedz się więcej
1934 i 60 lat później!

Czytując książki i słuchając wykładów współautorów Ustawy o własności lokali z dnia 24 czerwca 1994 r. ...

Dowiedz się więcej
Klient - zarządca; konflikty i nieporozumienia...

Z żalem muszę przyznać, że relacje pomiędzy zarządcą nieruchomości wspólnej a poszczególnymi członkami wspólnoty mieszkaniowej często mają mało przyjazny charakter. 

Dowiedz się więcej